X. ročník Kynologického dňa pre deti, mládež a dospelých


Sobotňajšie dopoludnie 26. júna 2010 na ihrisku ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom patrilo deťom, mládeži a psom. Kynologický klub Eurocanis a veterinárna ambulancia MVDr. Jána Ferka pripravili v poradí už X. ročník kynologického dňa pre deti a mládež.
Pre súťažiacich bolo pripravených päť kategórií - prvé tri boli ohraničené vekom a boli určené mladým psovodom prakticky bez skúseností pri prekonávaní rôznych prekážok (skokové, kladina, tunel, prekážka A, hojdačka a slalom). Štvrtá kategória patrila začínajúcim agiliťákom, piata už skúseným pretekárom.
...>>čítaj viac


IX. ročník Kynologického dňa pre deti, mládež a dospelých


6.júna 2009, ihrisko ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom

Súťažné disciplíny pozostávali z prekonávania rôznych prekážok (kladina, skokové prekážky, prekážka A, tunely, skok cez kruh, slalom) a prvkov základnej poslušnosti (v kategórii I. a II.); náročnosť parkúru bola stupňovaná s vyššími kategóriami.

Cieľom podujatia – ako vždy – nebol profesionálny výkon súťažiacej dvojice, ale skôr vzájomný vzťah dieťaťa, mladého či dospelého človeka k štvornohému kamarátovi. ...>>čítaj viac


VIII. ročník Kynologického dňa pre deti, mládež a dospelých


7. jún 2008 veru nezačal najlepšie - od skorého rána lialo ako z krhly.
Pohľady všetkých, čo sa zapojili do organizácie tradičného podujatia klubu EUROCANIS a veterinárnej ambulancie MVDr. Jána Ferka, sa každú chvíľu upierali k sivej oblohe a dúfali že sa voda valiť prestane. Koľkokrát sa nám zdalo že sa už-už vyjasnieva ... a ono spustilo ešte viac. Ak sa odvážlivci chceli zaregistrovať, namiesto antukovej bežeckej dráhy museli zdolať súvislú vodnú plochu. Okolo 10-tej našťastie dážď ustal ...>>čítaj viac

TOPlist
© 2007 EUROCANIS
všetky práva vyhradené
EUROCANIS - kynologický klub SLOVENSKO
Sídlo: Jasenovská 41, cvičisko: Sninská ul. pri Laborci, 066 01 Humenné
Tel.: 0908 336 503, monika.danc@gmail.com