Vychádzajúc z teoretických znalostí i praktických skúsenosti z viacročnej realizácie skupinovej canisterapie v zariadeniach sociálnych služieb a v špeciálnej základnej škole, akceptujúc nevyhnutnosť teoretickej i praktickej prípravy začínajúcich canisterapeutov, považovali sme za potrebné vytvoriť základ pre vzdelávanie ľudí ochotných realizovať túto metódu animoterapie v praxi, nakoľko doposiaľ absolvovali skúšku len psi-terapeuti.
Eurocanis - kynologický klub Slovensko získal v roku 2006 akreditáciu Akreditačnej komisie Ministerstva školstva SR pre ďalšie vzdelávanie, v súlade so zákonom číslo 386/1997 Z. z. o ďalšom vzdelávaní a o zmene zákona NR SR č. 387/1996 Z. z. o zamestnanosti v znení zákona č. 70/ 1997 Z. z. v znení zákona c. 567/2001 Z. z. na vzdelávaciu aktivitu Príprava na výkon činnosti inštruktora canisterapie pod číslom 2221/12799/2006/113/1.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, sekcia ďalšieho vzdelávania a mládeže, ako správny orgán príslušný podľa ustanovenia § 9 ods. 2 zákona č. 568/2009 Z. z. o celoživotnom vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov na základe splnenia podmienok akreditácie vzdelávacieho programu podľa § 10 zákona rozhodlo v júli 2012 o akreditácii vzdelávacieho programu ďalšieho vzdelávania Inštruktor pre oblasť canisterapie - 80 hod., ktorého žiadateľom bol Eurocanis - kynologický klub Slovensko.


2011 - 5. Akreditovaný kurz


Uskutočnil sa v dňoch 30. 4. - 6. 5. 2011 v penzióne Bernadeta Brestov pri Humennom. Kurzu sa zúčastnilo 7 frekventantov zo Žiliny a Klasova (štyria psovodi-záchranári z K-7), ďalej z Nového Mesta nad Váhom a Humenného.

Tématické zameranie kurzu sa oproti predchádzajúcim rokom nezmenilo, osvedčený a zohratý tím prednášajúcich skvelo doplnila fyzioterapeutka Radka.

Mgr. Iva Bajtlerová, špeciálny pedagóg so zameraním na ...>>čítaj viac


2010 - 4. Akreditovaný kurz


Čas a miesto konania: 1. - 7. 5. 2010, rekreačné zariadenie MH Bystrá.
Počet účastníkov: 20 - Bratislava, Stupava, Žiar nad Hronom, Ludanice, Kremnica (Litva), Lopej, Valaská, Hronec, Prešov, Valašské Meziříčí.
Počet všetkých psov: 28 - weimarský stavač, kríženec dobermana, labrador a golden retriever, X labrador-írsky seter, X, border collia, malý hrubosrstý vendejský baset, nemecký drôtosrstý stavač, biely švajčiarsky ovčiak, leonberger, šeltia, tibetská doga, peruánsky naháč, írsky teriér, beauceron, hovawart a Darina.
Počet vlkov: ...>>čítaj viac


2009 - 3. Akreditovaný kurz pre inštruktorov canisterapie


Konal sa v dňoch 2. - 8. 5. 2009 už tradične v priestoroch rekreačného zariadenia MH Bystrá.
Zúčastnilo sa ho 17 frekventantov z Bratislavy, Veľkého Medera, Diviak nad Nitricou, Trenčína, Čadce, Žiliny, Nižného Sliača, Ružomberka, Sečoviec, Prešova, Vranova nad Topľou, Sniny.
Počas celého pobytu na "jednej kope" fungovali, šantili, ale aj pracovali spolu s budúcimi inštruktormi canisterapie psi rôznych vekových (od 4 mesiacov do 5 rokov) i hmotnostných kategórií, rôznych plemien - golden a labrador retrieveri, ruský teriér, nemecký ovčiak, clumber španiel, parson rusel teriér, ...>>čítaj viac


2008 - 2. Akreditovaný kurz pre inštruktorov canisterapie


Konal sa v priestoroch rekreačného zariadenia MH Bystrá pri Humennom v dňoch 5.-11.mája 2008.
Počet účastníkov: 10 – z Bratislavy, Levíc, Zvolena, Košíc, Prešova, Michaloviec a Rožňavy.
Psí spoločníci: labrador i golden retrieveri, bernský salašnícky pes, yorkshirský teriéri, biely švajčiarsky ovčiaci, cavalier king Charles španiel, nemecký ovčiak, šeltia, novofundlandský pes a kríženci. ...>>čítaj viac


2007 - 1. Akreditovaný kurz pre canisterapeutov


zameraný na odbornú teoretickú aj praktickú prípravu inštruktorov CT, sa konal v dňoch 26. 4. - 4. 5. 2007 v rekreačnom zariadení Bystrá pri Humennom.
Kurzu sa zúčastnilo 18 frekventantov z rôznych kútov Slovenska (Bratislava, Nitra, Zvolen, Žilina, Moravské Lieskové, Ružomberok, Rožňava, Košice, Poprad i Michalovce). Neoddeliteľnou súčasťou kurzu ...>>čítaj viac

TOPlist
© 2007 EUROCANIS
všetky práva vyhradené
EUROCANIS - kynologický klub SLOVENSKO
Sídlo: Jasenovská 41, cvičisko: Sninská ul. pri Laborci, 066 01 Humenné
Tel.: 0908 336 503, monika.danc@gmail.com