Cvičisko pre psov zďaleka nie je určené len domácich miláčikom. Každý majiteľ psa potrebuje rovnako starostlivú "prípravu" ako jeho zverenec, aj keď nie akurát v oblasti prijímania povelov a aportovania. So psami je to ako s deťmi. Pokiaľ chceme, aby ich "detstvo" a dospievanie stálo za to, musíme sa najprv sami všeličomu priučiť...

Imprinting (vtláčacia fáza) a následne obdobie socializácie sú pre normálny psychický vývoj šteniatka veľmi dôležité. Potrebuje totiž nazbierať skúsenosti - tak dobré, ako aj tie horšie. Potrebuje nielen kontakt s matkou a súrodencami, ale aj s láskavým človekom a jeho rodinou. Potrebuje sa stretávať s inými psami, ďalšími domácimi zvieratami, potrebuje poznávať nové prostredia, nové situácie, cudzích ľudí rôzneho veku aj pohlavia, hry s vrstovníkmi, hluk dopravy, ... Z dobre socializovaného psa vyrastie vyrovnaný, oddaný a nekonfliktný jedinec.


VÝCVIK PRE ČLENOV


Pri základnej forme výcviku sa môžu majitelia psov naučiť, ako zvládnuť u svojho psa privolanie, chôdzu pri nohe, resp. na vôdzke, dlhodobé odloženie, pochopiť dôležitosť socializácie, aj ako psíkov chváliť, či naopak, ako dať najavo svoju nespokojnosť. Nie každý chápe význam správnej komunikácie a nie každý si dokáže pripustiť, že chybne "formulovaným požiadavkám" nemôže rozumieť ani vlastný pes.


TOPlist
© 2007 EUROCANIS
všetky práva vyhradené
EUROCANIS - kynologický klub SLOVENSKO
Sídlo: Jasenovská 41, cvičisko: Sninská ul. pri Laborci, 066 01 Humenné
Tel.: 0908 336 503, monika.danc@gmail.com